Що таке імплантація зубів

На жаль, далеко не всі частини тіла людини можуть самовідновлюватися. Одним з таких органів, які можуть бути втрачені раз і назавжди, є зуби. Після того, як один або декілька зубів видалені, можуть виникнути порушення жувальної функції, змінюються риси обличчя. Це впливає і на травну систему організму. Але тепер є можливість швидкого та якісного відновлення зубів – імплантація.

Імплантацію зубів не можна провести прямо в день звернення. Для установки імплантатів потрібно провести попередню діагностику і спланувати процес лікування. Спочатку проводяться аналізи, за допомогою яких з’ясовується наявність хронічних захворювань. Також необхідно провести рентгенографію для того, щоб визначити якість кісткової тканини і її обсяг.

Скільки часу потрібно на імплантацію?

Все залежить від майстерності лікаря та його досвіду. Імплантація зубів в нашій клініці, наприклад, проходить за 20-40 хвилин – саме стільки часу потрібно на один зуб. Для знеболення, як правило, застосовується місцева анестезія. Спочатку, використовуючи спеціальні свердла, лікар проробляє в кості ложі, в яке встановлюється імплантат. Він буде виконувати функцію кореня зуба. Після того, як імплантат встановлений, лікар перевіряє його стійкість і вирішує, можна відразу ставити коронку або трохи почекати.

Після установки імплантату в кістку може з’явитися невеликий набряк, якийсь час будуть турбувати хворобливі відчуття. Щоб не посилювати їх, варто трохи підкоригувати своє харчування. Гарячу їжу можна вживати не раніше, ніж через добу після установки імплантатів. Небажано їсти продукти, які вимагають тривалого і ретельного пережовування.

Після проведення процедури потрібно протягом деякого часу приймати антибіотики. Поки імплантат приживається, необхідно дотримуватися всіх правил гігієни порожнини рота. В іншому імплантація ніяк не вплине на звичайний спосіб життя.

Особливості імплантації – післяопераційний період

Установка імплантатів – тільки перший етап перед набуттям нових зубів. Потрібен час, щоб основа імплантату зрослася з кісткою. Цей процес називається остеоінтеграції. Для того щоб новоутворення прижилося, необхідно 5-6 місяців для верхньої щелепи і 3-4 місяці для нижньої. Тільки після цього часу можна буде встановлювати постійну коронку, яка буде виконана з кераміки. Ідеальним варіантом стане цільнокерамічна коронка, яка найкраще підходить під природний колір зубів. Цей матеріал не провокує алергію або потемніння ясен, яке виникає при використанні для коронок металокераміки.

Доглядати за штучними зубами потрібно більш ретельно, так як на штучних поверхнях наліт з’являється швидше. Кращим способом підтримувати гігієну є використання іригаторів. А ось ультразвукову щітку краще не використовувати, оскільки вони своїми вібраціями може пошкодити коронку.